امضا تفاهمنامه موسسه خیریه محکم با دانشگاه علوم پزشکی قم

تفاهمنامه موسسه حمایت از کودکان با ناهنجاری های مادرزادی (محکم) با دانشگاه علوم پزشکی قم امضا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، ناهنجاری های مادرزادی به بیماری هایی اطلاق می شود که در اثر اختلال در روند سیر تکاملی رشد برخی از اعضای بدن، در دوران جنینی ایجاد می شود، بیماری های مادرزادی طیف وسیعی از بیماری های کودکان را تشکیل می دهد و تعداد زیادی از این نوزادان بیمار، از خانواده های محروم و نیازمند هستند که موسسات خیریه در راستای کمک به آنها پس از معرفی بیمارستان ها اقدام می کنند.

یکی از این موسسات، موسسه حمایت از کودکان با ناهنجاری های مادرزادی با نام اختصاری محکم است که با بیمارستان حضرت فاطمه معصومه(س) به نمایندگی از دانشگاه علوم پزشکی قم تفاهمنامه همکاری امضا کردند تا در صورت مشاهده این نوع کودکان در بیمارستان، به موسسه خیریه معرفی شوند تا ادامه روند درمانی آنها انجام شود.

دکتر مصری رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش های خیرین حوزه سلامت گفت: موسسه حمایت از کودکان با ناهنجاری های مادرزادی اقدامات ارزشمندی را در کشور انجام می دهد که با امضا این تفاهمنامه، خدمات آنها شامل شهروندان قمی نیز می شود.

وی افزود: کودکان با ناهنجاری های مادرزادی نیازمند کمک خیرین هستند تا لبخند شادی بر لبان خانواده و کودک بازگردد.

دکتر دلشاد مدیرعامل موسسه محکم نیز در این جلسه گفت: امروز روز مهمی برای مجموعه ماست چرا که در شهر کریمه اهل بیت(ع) موفق به انعقاد این تفاهمنامه و خدمت به مجاوران آن حضرت می کنیم.

وی گفت: تلاش می کنیم تا با کمک خیرین کمک به کودکان را در سرلوحه کاری خود قرار دهیم و این موسسه امروزه توانسته 56 نوع بیماری را تحت پوشش خود قرار دهد و با 24 بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نیز قرارداد امضا کند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم اعضای هیئت امنای موسسه محکم در استان قم، انتخاب شدند.
 
 
 
 

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید