• 1401/03/31 - 14:50
  • 69
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

خطر کاهش جمعیت باید میان آحاد جامعه فرهنگ سازی شود

پنجمین جلسه "قرارگاه عملیاتی جمعبت" دانشگاه تشکیل و در آن بر لزوم فرهنگ سازی خطر کاهش جمعیت میان آحاد جامعه تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم پنجمین جلسه "قرارگاه عملیاتی جمعبت" با حضور حجت الاسلام والمسلمین طاهری رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و به ریاست دکتر سیامک محبی معاون بهداشت در سالن شهید مطهری ستاد دانشگاه برگزار شد. 
 
در این جلسه رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم به چالش‌های پیش روی دانشجویان، اساتید و کارکنان مجتمع پردیس که دارای کودک زیر شش سال هستند اشاره و اظهار داشت: بعد مسافت یکی از این دغدغه‌های جدی است که باید با ایجاد مهدکودک و لحاظ تمهیدات دیگر برطرف شود تا والدین با کمترین دغدغه به امور محوله در سازمان و محل کار خود بپردازند.
 
حجت الاسلام و المسلمین طاهری بر لزوم توجه جدی به  مسئله جوانی جمعیت و پرداختن به آن تأکید و افزود: ایجاد مهدکودک و توجه به مادران دارای فرزند زیر شش سال کمترین کاری است که باید در راستای حل بحران جمعیت توجه جدی شود.
 
وی با بیان اینکه متولی اصلی مقوله جمعیت و جوانی آن در کشور بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی است،عنوان کرد: برای آنکه تحولی در سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها پیرامون بحران جمعیت اتفاق بیفتد باید از خودمان شروع کنیم و در این زمینه پاسخگو باشیم.
 
رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه با بیان اینکه خطر کاهش جمعیت باید میان آحاد جامعه فرهنگ سازی شود، خاطرنشان کرد: مدیران و مسئولان عالی رتبه نباید منتظر بودجه و اعتبارات بمانند و باید گام‌های جدی پیرامون خطر کاهش جمعیت برداشته شود.
 
همچنین معاون بهداشتی دانشگاه در این جلسه، بر مشخص شدن برنامه‌های قرارگاه عملیاتی جمعیت تأکید و تصریح کرد: در این رابطه باید در قالب کمیته، بارش افکار شکل بگیرد و به یک جمع بندی جامعی در این قرارگاه برسیم چرا که شناسایی علل و ریشه یابی بحران جمعیتی، پروسه ای زمان بر است و قبل از این موضوع بایستی اقدام و عمل داشته باشیم.
 
دکتر محبی همچنین بر لزوم تغییر رویکردهای قالبی پیرامون جمعیت تاکید و خاطرنشان کرد: شکستن تفکرات گذشته آسان نبوده و هنوزهم ضرورت توجه به موضوع  جوانی جمعیت آنگونه که باید به گفتمان  قالب در جامعه تبدیل نشده است. 
 
شایان ذکر است در این جلسه حسین تقی زاده مدیر روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه به ارائه گزارشی از احداث و برپایی دو استودیو سلامت پرداخت.
  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 51874
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید